Najtrudniejszy pojedynek Zlatki. Rywalem ostra białaczka limfoblastyczna typu B - Wolni od Raka - Portal Zbiórkowy
Najtrudniejszy pojedynek Zlatki. Rywalem ostra białaczka limfoblastyczna typu B      —      Potrzebujemy Twojej pomocy 🤍      —      Wesprzyj tę zbiórkę teraz 🙏      —      Najtrudniejszy pojedynek Zlatki. Rywalem ostra białaczka limfoblastyczna typu B
#Dzieci
#Pilne

Najtrudniejszy pojedynek Zlatki. Rywalem ostra białaczka limfoblastyczna typu B

Posiadaczka żółtego pasa w taekwondo nie zamierza się poddać

Najtrudniejszy pojedynek Zlatki. Rywalem ostra białaczka limfoblastyczna typu B

13.325 zł z 50.000 zł (26,65%)

Dojazdy do szpitala, koszty bieżącego leczenia, środki higieniczne, dodatkowe konsultacje medyczne, przyszła rehabilitacja

Opis zbiórki

Zlatka niedługo skończy 7 lat. Bardzo lubi chodzić do szkoły, bawić się z dziećmi, nawiązywać nowe znajomości. Ma liczne pasje – układanie puzzli, klocków, modelowanie z plasteliny, ale przede wszystkim – chodzi na treningi taekwondo. Jest tak utalentowana, że w ciągu niespełna 2 lat osiągnęła poziom żółtego pasa!

Jednak zamiast kontynuować treningi i dążyć do otrzymania zielonego pasa, musi walczyć z ciężką i niebezpieczną chorobą. Jak to się stało?

Zlatka trenowała, aby wystartować w swoich pierwszych zawodach mistrzowskich. W kwietniu 2024 roku zaczęła ją boleć noga, a ból promieniował na plecy. Lekarz pierwszego kontaktu nie stwierdził niczego niepokojącego, zalecił środki przeciwzapalne i przeciwbólowe, które niespecjalnie pomogły. Kolejny lekarz skierował dziewczynkę na oddział chirurgiczny z podejrzeniem zapalenia wyrostka robaczkowego.

Chirurg uznał, że przyczyną bardzo ostrego bólu jest zapalenie stawu biodrowego. Po tygodniu leczenia Zlatka wróciła do szkoły, jednak zaledwie dwa tygodnie później obudziła się w nocy z powodu trudnego do zniesienia bólu, który znowu promieniował na plecy. Lekarz zalecił kontynuowanie leczenia przeciwzapalnego i przeciwbólowego, co nie dało efektu.

W szpitalu w Oławie wykonano badania krwi i wystawiono skierowanie do „Przylądka Nadziei”. Tutaj postawiono ostateczną diagnozę: ostra białaczka limfoblastyczna typu B i od razu rozpoczęto intensywne leczenie.

Zlatka mówi o chorobie wprost: WRÓG! Jest prawdziwą Wojowniczką i ma jeden cel: wygrać. Teraz chce wygrać z „wrogiem”, w czym wspierają ją rodzice, dziadek oraz młodszy braciszek.

Pomóżmy dziewczynce i jej rodzinie w tej trudnej walce, którą dopiero zaczynają. Każda, choćby najmniejsza pomoc, przybliża Zlatkę do powrotu do zdrowia!

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Zlatka Kruhliak
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł