Zuzia walczy z ostrą białaczką - Wolni od Raka - Portal Zbiórkowy
Zuzia walczy z ostrą białaczką      —      Potrzebujemy Twojej pomocy 🤍      —      Wesprzyj tę zbiórkę teraz 🙏      —      Zuzia walczy z ostrą białaczką
#Dzieci

Zuzia walczy z ostrą białaczką

Od bólu pleców, po druzgocącą diagnozę

Zuzia walczy z ostrą białaczką

11.283 zł z 30.000 zł (37,61%)

CEL ZBIÓRKI: Pokrycie kosztów bieżącego leczenia, dojazdy do szpitala, rehabilitacja

Opis zbiórki

AKTUALIZACJA

10 kwietnia 2024

Zuzia nadal jest w trakcie chemioterapii, która powoli zbliża się do końca. Następnie – przez około półtora roku – nasza Wojowniczka będzie przyjmowała chemioterapię podtrzymującą w formie tabletek.

W trakcie leczenia zdarzały się trudniejsze chwile, takie jak zapalenie płuc, ale Zuzia dzielnie sobie z nimi poradziła!

Środki zebrane poprzez zbiórkę będą potrzebne na pokrycie kosztów bieżącego leczenia, dojazdy do szpitala oraz rehabilitację, która jest bardzo istotna w powrocie do możliwie jak największej sprawności.


Zuzia jest pełną energii dziewczynką i zawsze uwielbiała zabawy na świeżym powietrzu z rówieśnikami. W lipcu 2023 roku zaczęła skarżyć się na ból pleców, który nasilał się z każdym dniem i sprawiał, że Zuzia stawała się coraz bardziej apatyczna. Pod koniec lipca, gdy ból stał się tak silny, że uniemożliwiał chodzenie, rodzice zdecydowali się udać na SOR.

Przeprowadzono badania krwi, a ich wyniki okazały się bardzo niepokojące. Siedmiolatkę skierowano do kliniki w Szczecinie, gdzie wykonano kolejne badania, które dały druzgocącą diagnozę – ostra białaczka limfoblastyczną typu B. Taka informacja była szokiem dla rodziców, którzy nie dowierzali w to, co usłyszeli od lekarzy…

Natychmiast rozpoczęto leczenie, dziewczynce podano chemioterapię, a teraz przed nią długi proces leczenia. Zuzia mimo młodego wieku jest świadoma tego z jakim przeciwnikiem musi się mierzyć i bardzo dzielnie znosi trudy leczenia.

Środki, które uda zebrać się na zbiórce posłużą na pokrycie kosztów bieżącego leczenia, dojazdów do szpitala, odpowiedniej diety i suplementacji oraz późniejszej rehabilitacji.

Zachęcamy do wsparcia tej dzielnej Wojowniczki! Każda, choćby najmniejsza wpłata jest istotna, poprawia komfort leczenia naszej Bohaterki i może pomóc jej w powrocie do normalnego funkcjonowania wśród swoich rówieśników!

Przekaż 1,5% podatku
Nr KRS 0000581036
Cel szczegółowy Zuzanna Pasiuta
Krok 1 - Wskaż kwotę wsparcia
Krok 2 - Wybierz metodę płatności
Krok 3 - Podstawowe informacje

Podsumowanie darowizny: 50,00 zł