324487693_910063583326559_2404824976560588319_n

Pomóżmy bliźniaczkom wrócić do zdrowia!

CEL ZBIÓRKI: Koszty bieżącego leczenia, dojazdy do klinik, późniejsza rehabilitacja. 

Poznajcie nasze nowe Podopieczne. Lena i Agnieszka to czteroletnie siostry bliźniaczki, które zmagają się z ostrą białaczkę limfoblastyczną. Problemy ze zdrowiem zaczęły się najpierw u dwuletniej Leny pod koniec 2020 roku. Mama dziewczynek zauważyła na szyi córki grudkę. Zaniepokojeni rodzice udali się do lekarza rodzinnego, który stwierdził, że to tłuszczak i konieczna będzie interwencja chirurgiczna. W ramach przygotowań do zabiegu dziewczynce wykonano morfologię krwi. Wyniki okazały się bardzo złe, przez co o wycięciu tłuszczaka nie było mowy. W szpitalu powtórzono badania, po których już było wiadomo, że Lena choruje na ostrą białaczkę. Nasza Wojowniczka trafiła do wrocławskiego „Przylądka Nadziei”. Obecnie Lena jest na leczeniu podtrzymującym. Jednak musi cyklicznie przyjeżdżać do kliniki na kontrolę.

Jakby tego było mało u siostry bliźniaczki Leny, punkcja wykazała, że ma ona zajęte 90% szpiku. Coś, co nie miało prawa się wydarzyć, jednak się wydarzyło. Lekarze doszli do wniosku, że za białaczkę u dziewczynek odpowiadają geny. Nie bez przyczyny pozostawał fakt, że obie siostry były bliźniaczkami jednojajowymi. Dziś Agnieszka przechodzi przez podobny tryb leczenia, co wcześniej Lena. Sprawę pogarsza jednak fakt, że u Agnieszki niedawno wykryto wadę serca. Konieczna będzie operacja.

Nasze Podopieczne mimo niełatwej sytuacji, dzielnie walczą o powrót do zdrowia i jak przystało na prawdziwe Wojowniczki, nie zamierzają się poddać. Możemy im pomóc w tych nierównych zmaganiach, zasilając ich zbiórkę!

Każda, nawet najmniejsza, wpłata jest istotna i w znaczny sposób poprawi komfort leczenia Leny i Agnieszki oraz zwiększa ich szanse na powrót do normalnego życia.

Wsparcie możesz także okazać przekazując swój 1,5% podatku!

KRS: 0000581036
Cel Szczegółowy: Lena i Agnieszka Nowak

  • 595  zebrane
    z 50 000 
 

Udostępnij zbiórkę:

Jeden komentarz pod zbiórką

  1. Dawid Nowosielski pisze:

    Powodzenia ❤️❤️❤️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *