Pola kontra guz mózgu

CEL ZBIÓRKI: Zebrane środki zostaną wykorzystane na rehabilitację, która jest kosztowna, ale niezbędna do tego aby Pola mogła wrócić do możliwie jak największej sprawności.

Pola ma 7 lat, jej problemy ze zdrowiem zaczęły się na przełomie lutego/marca 2020 roku. Zaczęło się bólami głowy, które zdiagnozowano jako ostre zapalenie zatok. Jednak zamiast poprawy bóle się nasilały, pojawiały się wymioty i senność. Wizyty u lekarzy i w szpitalach nie przyniosły diagnozy. Senność stawała się patologiczna i dochodziła do 14 godzin na dobę, kontakt z dziewczynką był utrudniony, co niestety nadal nie doprowadziło nikogo do prawidłowego zdiagnozowania. 13 marca… Tego dnia nastąpił przełom. Pola trafia z polecenia rodziców koleżanki do pediatry, który po poznaniu dotychczasowej historii i zbadaniu dziecka uznał, że sprawa jest poważna i trzeba szukać głębiej, gdyż podejrzewał podłoże neurologiczne. Nasza Wojowniczka trafiła na SOR. Po wykonaniu prześwietlenia i rezonansu jest diagnoza-guz mózgu. Karetką została przewieziona do szpitala w szczecińskich Zdrojach, gdzie po wykonaniu szeregu szczegółowych badań zostaje zakwalifikowana do zabiegu usunięcia guza, który okazuje się guzem szyszynki. Kolejne dni to zabiegi i operacje.

Guz zostaje usunięty w całości, jednak okazuje się, zdążył swą obecnością ‘’narobić szkód’’ przez co zapada decyzja o założeniu zastawki. Po zakończeniu prawie miesięcznego pobytu na oddziale neurochirurgii. Pola przewieziona została do szpitala przy Unii na oddział onkologii dziecięcej gdzie zostaje objęta leczeniem w postaci chemioterapii. Leczenie znosi wyjątkowo dobrze, bez skutków ubocznych przez cały cykl leczenia. Kolejnym etapem na drodze do odzyskania zdrowia była radioterapia, która również przebiegła pomyślnie. Badania obrazowe przeprowadzone po naświetlaniach także wypadły bardzo pozytywnie Obecnie nasza Wojowniczka przyjęła chemioterapię podtrzymującą, która była zaplanowana na 8 sześciotygodniowych cykli. Jest również w trakcie rehabilitacji, uczestniczy w zajęciach rewalidacyjnych i w lekcjach online.

Środki zebrane podczas zbiórki zostaną wykorzystane na rehabilitację, która jest kosztowna, ale niezbędna do tego, aby Pola mogła wrócić do możliwie jak największej sprawności.

Sprawdź czego potrzebujemy

 1. Lalki
 2. Pluszowe misie
 3. Kolorowe skarpetki
 4. Poduszki
 5. Gry planszowe
 6. Książki
 7. Zestawy do malowania
 8. Zabawki edukacyjne wspomagające np. naukę czytania, liczenia itp.
 9. Puzzle dostosowane do przedziału wiekowego 

 • 750  zebrane
  z 100 000 
 

Nie możesz wspomóc nas finansowo? Przekaż prezent dla podopiecznego. 

Udostępnij zbiórkę:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *